Ezen a felületen elérhetitek azt a tudománynépszerűsítő podcast sorozatot, melyet azért hoztuk létre, hogy megismertessük Veletek a természettudományok rejtett szépségeit, kihívásait.

A Tudhatod programjának időszakában előreláthatólag négy podcast műsor készül számotokra, melyekben a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának laborjaiba nyerhettek betekintést. Célunk bemutatni azokat a kutatókat, professzorokat, akik nap mint nap biológiai, kémiai tudományterületeken dolgoznak, és akik aktív részesei a mai kutatásoknak, tudományos és mérnöki fejlesztéseknek.

Hogy mi is az ITK?

A Pázmány Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának rövidítése. Jó helyen jársz nálunk, ha érdeklődsz a természettudományok, az
informatika és a műszaki területek iránt, ugyanis alapképzéseinken Mérnökinformatikát és Molekuláris bionikát tanulhatsz.

Napjainkban az információs technológia számos izgalmas kihívással találkozik. Ilyen például az ember-gép kapcsolat, a mesterséges intelligencia, a humán nyelvtechnológia, a párhuzamos számítások, a mikro- és nanoelektronika világa, vagy a legmodernebb hardverek és céláramkörök tervezése. A Pázmány ITK Mérnökinformatikus alapképzése ezekbe a területekbe nyúlt betekintést, és felkészíti hallgatóinkat az információs technológiák gyors
fejlődésének követésére.

Hét féléves, Molekuláris bionika mérnöki képzésed alatt pedig a biológiai, a molekuláris fizikai-kémiai és a számítástechnikai tudományok határterületén elhelyezkedő tudományággal ismerkedhetsz meg. A képzés során olyan tudományterületekkel találkozhatsz majd, mint a számítógéppel segített gyógyszeripar, az orvosi biotechnológia, a bioinformatika, bioprotézis-fejlesztés, vagy a nanotechnológia.